medyum

Medyum

Medyum kelime kökeni olarak fransızca kökenli bir kelimedir. Ortada anlamına gelen medium kelimesinden gelmektedir. Burada ortada ile anlatılmak istenen ruhlar dünyası ile yaşadığımız dünya arasında iletişim kurabilen ortada duran kişi anlamına gelmektedir. Günümüzde bir çok kavram birbirine karıştırılarak yanlış yorumlar ortaya çıkmaktadır. Medyumlar genel olarak ruhlar dünyası ile iletişim kurarak onlardan bilgi alırlar. Örnek verecek olursam hepiniz televizyon seyrediyorsunuzdur. TLC kanalında yayınlanan long island medyumu adlı programda kendisine medyum diyen bir bayan karşısına gelen kişinin ölmüş yakınlarından o kişiye bilgi verebilmektedir. Medyumların bütün yapabildikleri bunlar ile sınırlıdır. Herkesin düştüğü ortak yanılgı ise medyumların büyü yeteneğine sahip oldukları, cinler ile iletişime geçebildikleri ve buna benzer bir çok safsatadır.

Büyü yapabilmek için medyumluk yeteneği yetersizdir. Ruhlar ile iletişim kurabilmek kişilerin büyü yapabilecekleri anlamına gelmez ! Diğer taraftan bir ruhla bağlantı kurmak medyumun bu ruh ile birlikte büyüler yapabileceğine dalalet değildir. Medyumların yetenekleri bunlar ile sınırlıdır, ama her medyum sitesinde gördüğüm ortak ibare bütün büyüleri yaptıkları yönünde yazdıkları yazılar ve onlar hakkında yapılan yalan yanlış yorumlar. Bu tip yazılara itibar etmeyin, ben bir büyücü olarak büyüler hakkında yazdıkları yazılarda kullanılan malzemelere ve büyü yapılışlarına gülüyorum. Hepsinde standart yalan mum, resim, isim vs vs keşke büyüler bu kadar kolay yapılabilse. Büyü ilmine hakim olmadan ve büyülerde kullanılan dilleri bilmeden büyü yapmanız imkansızdır.

Bu yazıdan Medyumların yaptıklarını küçümsediğimi zannetmeyin hepsine sonsuz saygım var ! fakat yapmadıkları şeyleri de yapıyormuş gibi yazmaları beni benden alıyor. Hepsi zenginlik büyüsü, geri getirme büyüsü, soğutma büyüsü, papaz büyüsü ve daha bir çok büyüyü yaptıklarını iddia ediyor. Bu büyülerin yapılışları hakkında da yazılar paylaşıyorlar. Bu yazıları 50 tane medyumun sitesinde okuyun nedense hepsi aynı şekilde yapıyorlar. Bir tane farklı yorum getiren göremezsiniz. Bunun nedeni hiç biri büyü yapmayı bilmiyor ve birinin sallayarak yazdığı yazıyı diğerleri de kopyalayıp kendi web sitelerinde paylaşıyorlar. Keşke büyü yapmak o kadar kolay olsa da insanlar evlerinde kimseye ihtiyaç duymadan kendi istekleri için kendi büyülerini yapabilseler. Bu medyumlardan tek istediğim benim onlara duyduğum saygı kadar onlarında bana ve benim gibi bu ilme sahip kişilere saygı duymaları.

Büyüler sadece büyücüler tarafından yapılabilen, insanlara istekleri ve iradeleri dışında işlem yaptırmaktır. Bunu yaparken insanın bu işleri yaptığını farketmemesi büyülerin en büyük özelliğidir. Büyü ilmine vakıf olmak için büyücü bir aileden gelmek ve büyüler konusunda doğuştan bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Büyücü aileler kuşaktan kuşağa bıraktıkları büyü kitapları ile bu ilmi kendilerinden sonra gelen nesile aktarmaktadırlar. Bende böyle bir ailenin ferdi olarak Türkiye’de en iyi sonuç veren büyüleri kendimin yaptığını iddia ediyorum. Cümlelerimi sonlandırırken yineliyorum. MEDYUMLAR BÜYÜ YAPAMAZLAR ! BÜYÜ YAPABİLEN KİŞİLER BÜYÜCÜLERDİR.

Bir cevap yazın